• LV
 • EN
 • Meta izstrāde “Labiekārtota laukuma “Cilvēki pie jūras” izveide” pie Rojas Jūras zvejniecības muzeja filiāles Kaltenes kluba teritorijā. 2019

  Sadarbība ar arhitektiem Kristīne Obodovu, Jāni Bērziņu, Valentīnu Čipliku
  Konkursu rīko Rojas pilsētas dome.
  Apbalvojums Pirmā vieta

  SKULPTŪRA „LIELĀ ZIVS”


  „Lielā zivs” ir mākslas darbs ar pozitīvu vēstījumu, savdabīgu autora rokrakstu un harizmātisku siluetu. Tas lieliski ierakstās teritorijā pie Kaltenes kluba ēkas. Objekts ir veltījums Kaltenes cilvēkiem, kuru dzīve saistīta ar jūru un zvejniecību cauri gadu simtiem.
  Zvejnieku vispārinātajos tēlos var saskatīt kā seno lībiešu vīrus, tā ari zvejniekus no neseniem laikiem un mūsdienām. Divi spēcīgi vīri, kas nes rokās milzīgu noķertu zivi, ir patiesi un, vienlaikus, sirreāli tēli. Zvejnieku skarbais raksturs atklājas caur figūru stilizāciju, virsmas faktūru un silueta robustajām līnijām. Skulptūra ir saprotama un viegli nolasāma arī no attālumā. Tās aprises var kļūt par Rojas novada vizītkarti, kas stiprinās tā atpazīstamību un popularitāti.
  Vēl viens uztveres aspekts, kas iekodēts skulptūras sižetā, ir metafora par laimēšanos, labu lomu un pārticību.
  Izpildīts no kvalitatīviem tēlniecības materiāliem vides objekts neprasa speciālu kopšanu, ir izturīgs pret atmosfēras ietekmi, kā ari cilvēku kāpelēšanu.
  Īstenojot šo skulptūru, Rojas novads bagātinās ar unikālu mākslas objektu gan sava novada kultūrtelpu, gan arī Kurzemes un Latvijas publisko ārtelpu un piekrasti.