• LV
 • EN
 • ,,Mākslinieciski augstvērtīga un Jūrmalas valstspilsētas Ķemeru apkaimes kultūrvēsturiskās identitātes popularizējoša vides objekta “Ķemeru Anniņa” izveide”

  Konkursā piedalījos kā SIA “Sculptor LV”
  Sadarbība ar arhitekti Kristīne Pudiste SIA ‘’ARHIDOSE”
  Konkursu rīko Jūrmalas pilsētas dome
  Apbalvojums Otrā vieta

  ĶEMERU ANNIŅA


  Ķemeru Anniņas figūra, veidota bronzā, pilnā augumā ar pītu ziedu vainagu uz galvas. Figūra iecerēta kā tikumības un sirdsskaidrības simbols – kompakts, blīvs, strukturēts tēls. Viņa skarbajā un vienlaikus trauslajā augumā savienojas kā sievišķs maigums, tā ari asums un striktums. Meitene, par kuru sapņo strēlnieks, izstaro lepnumu un spēku.


  Skulptūra risināta tradicionālos tēlniecības materiālos – 2,5 m augsta bronzas figūra izvietota uz nelielas granīta pamatnes. Figūras kompozicionālais risinājums balstīts pretstatos – masīva un vienotā svārku daļa pret smalko un detalizēto augšdaļu. Ķemeru Anniņas tēls asociējas ar tautiskumu un tradīciju. Stilizācija un formu vispārinājums piešķir skulptūrai simbolisko raksturu. Bronzas virsmas slīpējums mīkstina un apvieno ekspresīvi veidotas detaļas. Zeltaini-brūna bronzas patina izceļ faktūras maigās vibrācijas, pasvītro plūstošas līnijas.


  Pamatnes konfigurācija akcentē figūras iekšējo kustību, balstītu uz trīsstūra formas motīva. Segums ap pamatni simboliski iezīme mājiņas kontūras. Pamatnes tektoniskā kompozīcija paredz vietu informatīvam tekstam. Skatītāji var pietuvoties skulptūrai, pieskarties, apiet riņķī. Celiņu grafiskais risinājums organizē un sakārto cilvēku plūsmu laukumā ap skulptūru, piedāvā efektīgus rakursus fotografēšanai. Objekts labi saskatāms no Robežu ielas un Senatnes ielas pusēm. Tuvumā izvietotais ielu apgaismojums ļauj ērti objektu izgaismot diennakts tumšajā laikā, papildus uzstādot iebūvētus gaismekļus. Skulpturāls objekts iecerēts ilgmūžīgos tēlniecības materiālos.


  Skulptūra darbojas ka jēdzieniska zīme ar izteiktu plastisku blīvumu. Nacionālu pašapziņu veicinošs, kā arī svinīgu brīžu godinošs objekts. Tika veidota vieta, kuru var iemūžināt svētku un piemiņas dienās, personīgus un kolektīvus svarīgus datumus.

  Skulptūras augstums: 256 cm