• LV
 • EN
 • Maskavas dārza revitalizācija. Rīga. 2016.

  Tēlniece: Olga Šilova

  Arhitekts: SIA Uģis Šēnbergs.

  Apbalvojums: Veicināšanas prēmija.

  Konkursu izsludināja: Rīgas Austrumu izpilddirekcija.
  OBJEKTA KONCEPTUĀLĀ IDEJA.
  Piešķirt Maskavas dārzam jaunu zīmolu —«Bite uz krievu lakata», kā tēlaina līdzdarbošanās metafora, mācoties no bišu saimes, kas simbolizē nepiesārņotu dabu. «Lakats» veidots no no puķu dobju krāsainām kompozīcijām, dīķiem un zemes mākslas (land art) elementiem.

  variants2

  «Bišumātes» grafiskais risinājums, ko veido gaismu atstarojošie bruģakmeņu celiņi un puķu dobes, ir nolasāms kā zīme no putnu lidojuma un var kļūt par dārza logo. Klusā zona domāta atpūtai, meditatīvām pastaigām, ziedošu puķu krāsu, smaržu baudai, putnu dziesmu klausīšanai. Šis mākslas dārzkopības darbs neiejaucas parka struktūrā,  jo bites siluetu nosaka esošie celiņi, un to var izveidot, saglabājot lielāko daļu no vērtīgajiem kokiem.

  VIZ

  Dīķi Kojusalas kanāls un zemes mākslas objekti Kojenholm  ir atgādinājums par grāvja tecējumu līdz Maskavas ielai un salām Daugavā. Dīķu izveidei paredzēta vienota lietusūdeņu novadīšanas sistēma, liekos ūdeņus novadot pilsētas notekūdeņu sistēmā. Izraktā grunts izmantota pauguru veidošanai planējot zemi tā, lai savāktu dārza virsūdeņus

  makets bite 020

  2.bite 2016 nerus. ter. 0274.bite 2016 nerus. ter. 038

  Skulptūra „Sudraba bite” atrodas  dārza gleznainajā vietā pie dīķa, uz terases blakus interaktīvai siltumnīcai –vasaras kafejnīcai. Nerūsējošā tērauda pulētā virsma atspoguļo sevī dārza „lakata” motīvus kā dzīvsudraba plūstošais spogulis. Skulptūras augstums 4,5m virs apaļas granīta pamatnes. Vasarā  Skulptūra „Sudraba bite” darbojas kā strūklaka, kas veido miglas ekrānu videoprojekcijām .

  Bite, kas apdzīvo dārzu kā plašu krievu lakatu –  koncepcijas tēlaina metafora, Maskavas dārza jauna veidola un identitātes galvenais motīvs un tēma.

  makets bite 015 (3)Layout2